Amstelveen heeft stadsstrand
Het stadsstrand aan de Noordelijke Poeloever is gereed. Met het stadsstrand heeft Amstelveen een unieke plek aan de Poel om te recreëren. Een speel- en recreatieplek voor groot en klein. Aanliggend aan het strand is een steiger waarop inwoners kunnen recreëren waar ook de kleinschalige watersport gebruik van kan maken. De gemeente wil op deze unieke plek meer beweegactiviteiten faciliteren en de entree naar het Amsterdamse Bos versterken.
“Met dit stadsstrand bieden wij Amstelveners een uniek plekje om te recreëren bij de Poel”, zegt wethouder Rob Ellermeijer. “Een plek waar kinderen in het zand kunnen spelen, kan worden gesport of lekker worden geluierd met een prachtig uitzicht op de Poel. Mooi dat wij deze zomer Amstelveen een extra recreatiemogelijkheid dicht bij huis kunnen bieden.”
De aanleg van het stadsstrand is de eerste stap in het aantrekkelijker maken van deze locatie. Het College van B en W heeft in het coalitieakkoord vastgelegd dat aan de Noordelijke Poeloever meer ruimte moet komen voor recreatie, sport en bewegen en horeca met respect voor de natuurlijke omgeving. “Het stadsstrand is een eerste stap waarmee Amstelveen deze zomer al gebruik kan maken van deze bijzondere speel-en recreatieplek aan de Noordelijke Poeloever”, aldus wethouder Ellermeijer.
De gemeente wil het stadsstrand verder uitbreiden met een officiële zwemplek. Dan zal de meerwaarde nog verder toenemen. De plannen hiervoor zijn gemaakt met de partners in dit project: de gemeente Amsterdam, Hoogheemraadschap Rijnland en de provincie Noord-Holland. Met de partners zijn afspraken gemaakt om de waterkwaliteit van de Poel te verbeteren. In 2022 wordt een baggerpilot gestart met als doel te bepalen op welke wijze de waterkwaliteit het beste kan worden verbeterd.