Programma raadsgesprekken 14 mei 2025
14 mei vindt het raadsgesprek plaats. Het programma is als volgt:
Amstelveenzaal
19.30 - 20.30 uur Vervoerregio Amsterdam: regionale aanpak deelmobiliteit
20.30 - 21.00 uur Ontwikkelingen A9
21.00 - 22.00 uur Gebiedsvisie Bovenkerkerwegzone
Vervoerregio Amsterdam: regionale aanpak deelmobiliteit
De vervoerregio Amsterdam (VRA) gaat met de raad in gesprek over de impact en uitwerking van de regionale aanpak deelmobiliteit op Amstelveen.
Voor de raad is er gelegenheid voor eventuele vragen, en om aandachtspunten en het Amstelveense perspectief mee te geven.
Ontwikkelingen A9
In maart 2026 start aannemer VeenIX van het project A9 Badhoevedorp-Holendrecht met de laatste fase van de uitvoering: het realiseren van de verdiepte ligging van A9 aan de zuidzijde van het tracé. Om de planning en uitvoering van deze fase robuust en efficiënt te maken, heeft VeenIX aan Rijkswaterstaat gevraagd om afrit 5 (vanuit Haarlem richting het Stadshart) vanaf maart 2026 64 weken af te sluiten.
Het doel is om de realisatie van de zuidzijde van de A9 versneld uit te voeren, zodat de planning voor oplevering van de A9 in 2027 behaald kan worden. Het afsluiten van afrit 5 (aan de zuidzijde) is hierbij cruciaal, maar heeft gevolgen voor de bereikbaarheid van Amstelveen. Daarom zijn er verschillende voorwaarden besproken met Rijkswaterstaat en worden er maatregelen getroffen om de bereikbaarheid van Amstelveen en het Stadshart te optimaliseren.
Tijdens dit raadsgesprek praat Rijkswaterstaat de raad bij over deze ontwikkelingen en lichten zij het nut en de noodzaak toe van het afsluiten van de afrit.
Gebiedsvisie Bovenkerkerwegzone
Bij dit raadsgesprek wordt de raad bijgepraat over de gebiedsvisie Bovenkerkerwegzone, die per mei ter inzage zal worden gelegd, en het proces dat heeft plaatsgevonden ná vaststelling van de nota van uitgangspunten door de raad.
Openbaar
Raadsgesprekken zijn openbaar. U bent van harte welkom om als toehoorder de bijeenkomsten in het raadhuis aan de Laan Nieuwer-Amstel 1 bij te wonen. De bijeenkomsten worden niet live uitgezonden.
Ondersteuning slechthorenden
In de Amstelveenzaal is een systeem aanwezig om het geluid te versterken voor mensen met een gehoorbeperking. Dit systeem heet Listen-audiotransmissie. Het systeem staat klaar bij de Amstelveenzaal, maar het is raadzaam om vooraf aan te kondigen wanneer u er gebruik van wil maken, zodat een medewerker kan helpen.
Lees meer berichten van de gemeenteraad