Bijeenkomst over kansen voor optoppen appartementencomplexen
Op vrijdag 6 maart organiseert de gemeente Amstelveen de Optoptop: een bijeenkomst voor Verenigingen van Eigenaren (VvE’s) die willen onderzoeken of het optoppen van hun appartementencomplex haalbaar is. Tijdens deze middag krijgen bewoners en bestuurders informatie over technische mogelijkheden, ruimtelijke kaders, financiering en verduurzaming. Ook kunnen deelnemers vragen stellen en kiezen uit verschillende deelsessies. De bijeenkomst vindt plaats in het raadhuis van Amstelveen.
Wethouder Wonen Adam Elzakalai: “Amstelveen staat voor een grote woningbouwopgave. Eén van de manieren om extra woningen te creëren is door het optoppen van bestaande gebouwen. Dit biedt kansen om nieuwe woningen toe te voegen en tegelijkertijd verduurzaming en kwaliteitsverbetering van bestaande complexen te combineren. Voor veel VvE’s is het echter lastig om te bepalen welke stappen nodig zijn en of het technisch, financieel en organisatorisch haalbaar is. We willen VvE’s helpen om inzicht te krijgen in wat hierbij komt kijken. Tijdens de Optoptop geven we praktische informatie, delen we voorbeelden en beantwoorden we vragen, zodat bewoners weloverwogen keuzes kunnen maken.”
Optoptop op vrijdag 6 maart
De Optoptop vindt plaats op vrijdag 6 maart 2026 van 13.30 uur tot 17.00 uur in het raadhuis van Amstelveen aan de Laan Nieuwer-Amstel 1. Tijdens de bijeenkomst worden VvE’s meegenomen in alle aspecten van optoppen. Om 13.45 uur is de aftrap met wethouder Adam Elzakalai en stedenbouwkundig bureau MUST. Daarna volgen twee deelsessies. Daarna is de Wrap-up en volgt een borrel.
Deelsessies waaruit deelnemers kunnen kiezen zijn:
- Optopinitiatief indienen bij de gemeente
- Stedenbouw en wonen
- Mobiliteit en parkeren
- Financiën en verduurzaming
- Voorbeeld van optopproject
VvE’s kunnen ter plekke hun keuze maken, maar mogen deze ook vooraf doorgeven bij aanmelding.
De gemeente vindt het belangrijk dat VvE’s tijdig en begrijpelijk geïnformeerd worden over de mogelijkheden en voorwaarden voor optoppen. De bijeenkomst is bedoeld om vragen te beantwoorden zoals: Kan ons gebouw extra etages dragen? Welke woningen passen op ons complex? Hoe regelen we parkeren? Kunnen we optoppen combineren met verduurzaming?
Welke stappen moet een VvE zetten richting een vergunning? Alle betrokkenen kunnen tijdens de Optoptop direct met experts in gesprek.
Aanmelden
VvE-besturen kunnen zich aanmelden door een e-mail te sturen naar wonen@amstelveen.nl met als onderwerp: Aanmelden Optoptop. Deelname is gratis.
Na de bijeenkomst ontvangen deelnemers een overzicht van documentatie, hulpmiddelen en contactpunten die hen kunnen ondersteunen bij een mogelijk optopinitiatief.