Code rood door hoge temperatuur
Het KNMI heeft voor onze regio vanaf middernacht code rood afgekondigd vanwege de hitte. Het advies luidt: zoek verkoeling en blijf uit de zon. De verschillende hulpdiensten van de veiligheidsregio zijn bij elkaar gekomen (grip 2). Zij houden de situatie in de gaten.
Let op kwetsbare mensen en dieren
Hoge temperaturen kunnen gevaarlijk zijn voor mensen en dieren. Ga langs bij oude of zieke buren om te vragen hoe het gaat.
Evenementen
De veiligheidsregio geeft het dringende advies aan organisatoren van evenementen om evenementen niet door te laten gaan, tenzij er afdoende flankerende maatregelen worden getroffen. Dit betekent extra water beschikbaar stellen, zonnebrand beschikbaar stellen, meer schaduwplekken op het terrein creëren, monitoren van het publiek, inzet EHBO en zo mogelijk aanpassen van de openingstijden. Dit is nodig in verband met de veiligheid van de bezoekers en om de hulpdiensten beschikbaar te houden.
Tips
Neem water mee als u de deur uit gaat. Houd er ook rekening mee dat het erg warm kan zijn in het openbaar vervoer.
Hitteplan
Op de website van het KNMI vindt u de ontwikkelingen van de warme en tips
Meer nieuws lezen? Ga naar het overzicht met nieuws
Iedere week het laatste nieuws over Amstelveen in uw mailbox? Schrijf u in voor onze nieuwsbrief