Klassenbezoek@gemeentehuis ROC Amstelland

Vrijdag 27 juni bracht een klas van ROC Amstelland een bezoek aan de raadzaal van Amstelveen. Ze volgden een interactief rollenspel over gemeentepolitiek van ProDemos, waarin raadsleden Patrick Adriaans en Michel Becker een actieve rol hadden.

Leerlingen in de raadzaal

Tijdens dit interactieve programma ‘Klassenbezoek@Gemeentehuis’ leerden de leerlingen over de werking van de lokale politiek onder begeleiding van een gastdocent van ProDemos. Raadsleden Michel Becker en Patrick Adriaans waren het hele programma aanwezig. Ze gaven voorbeelden uit de praktijk en kregen ook een actieve rol in het programma, door de rol van de wethouder op zich te nemen. De klas van ROC Amstelland deed actief mee. 

Debatteren

In het programma vormen de leerlingen de gemeenteraad. De aanwezige raadsleden waren deze keer de wethouders. De wethouders presenteerden een plan aan de raad om woningen in het park van de stad te bouwen. De leerlingen waren onderverdeeld in fracties van verschillende groten en er was een coalitie en een oppositie. Zittend op de stoelen van de raadsleden debatteerden de leerlingen over het voorstel. De coalitie pleitte voor meer dure woningbouw om zo met de WOZ-inkomsten minder kosten te maken. De oppositie wilde juist meer kleinere woningen bouwen. In het debat kwam de balans tussen koop- en huurwoningen en grote en kleine woningen goed naar voren. De leerlingen schreven zelf amendementen om het plan te verbeteren volgens hun standpunt. Uiteindelijk werd over de amendementen en het voorstel gestemd. Het programma werd afgesloten met een open gesprek tussen de aanwezige raadsleden en de leerlingen. 

Leren over de lokale democratie

Werkt u op een school en wilt u uw leerlingen laten ervaren hoe de lokale democratie werkt? Lees hier meer over ons educatieve aanbod.
 

Patrick Adriaans en Michel Becker bij Klassenbezoek@gemeentehuis