Mila wint eerste Jongeren Filmfestival Amstelveen
In de Schouwburg Amstelveen vond woensdagavond 22 april de finale plaats van het Jongeren Filmfestival. Negen jonge filmmakers van 15 t/m 21 jaar vertoonden hun films op het grote scherm. De film Cyclus van filmmaker Mila Banis werd bekroond tot winnaar. Zij mag Amstelveen nu vertegenwoordigen op het internationale REC Filmfestival in Berlijn.
Burgemeester Tjapko Poppens opende de feestelijke avond, die de deelnemers roemde om hun durf, talent en creativiteit. Presentator Pim Veth presenteerde vervolgens de jury: voorzitter Herbert Raat (wethouder Kunst en Cultuur), Britt Nijenhuis (fotograaf en filmmaker) en Mees Bouman (lid Jongerenraad Amstelveen). Ook Astrid Bussink (filmmaker en docent aan de Nederlandse Filmacademie) en Horace Cohen (Acteur) hadden met de jury de films bekeken en beoordeeld.
Cyclus wint JFFA
Na het zien van alle films, mocht het publiek hun top 3 films kiezen. Hieruit koos de jury Cyclus als winnaar. 'Cyclus' is een psychologische thriller/drama die laat zien dat iedereen slachtoffer kan worden van een gewelddadige en giftige relatie. De kijker volgt twee verhalen waarin de twee hoofdpersonen (Lisa en Marit) met elkaar communiceren via een cassettebandje. De film onderzoekt de subtiele waarschuwingssignalen van partnergeweld (in het leven van tieners), gebaseerd op de verheerlijking van romantische hoogte- en dieptepunten in de moderne media.
“De jury is unaniem onder de indruk van Cyclus. De film heeft een opvallend professionele uitstraling en weet met relatief sobere middelen een beklemmende sfeer neer te zetten en spanning onder de huid te laten kruipen. De parallelmontage tussen verleden en heden werkt overtuigend en draagt bij aan een gelaagd en indringend verhaal. Acteerprestaties, lichtgebruik en beeldcompositie zijn zorgvuldig en doordacht”, aldus het juryrapport. Mila was blij verrast met de winst: “Dit is zo geweldig! Ik wil graag meer maatschappelijke aandacht voor femicide, zeker ook bij jongeren. Dat ik deze film nu naar Berlijn kan brengen, is een fantastische beloning.”
Jury enthousiast over inzendingen
Eervolle vermeldingen waren er namens de jury voor de films Art Block van Finn Ooms en Fishy Buddy van Franco Galindo, Bruno Sciaini en Javier Gomez-Lopez. De jury sprak haar grote waardering uit voor alle deelnemers en bedankte de makers voor hun openheid, creativiteit en lef. Het Jongeren Film Festival Amstelveen laat zien hoeveel jong filmtalent de stad rijk is. De jury hoopt de makers in de toekomst opnieuw, nationaal en internationaal, terug te zien.