Nieuwe overdekte fietsenstalling bij Stadshart Amstelveen

Persbericht

Om het Stadshart beter bereikbaar te maken voor fietsers, start de gemeente Amstelveen eind januari met de aanleg van een overdekte fietsenstalling aan de Pieter Lastmanweg, ter hoogte van de HEMA. De stalling komt onder de overkapping bij het kinderdagverblijf en biedt ruimte aan 200 (brom)fietsen en lockers voor het veilig opbergen van spullen en accu’s.

De fietsenstalling kan naar verwachting in maart 2026 in gebruik worden genomen. Het gaat om ongeveer 200 fietsparkeerplekken met plek voor bijzondere (brom)fietsen zoals bakfietsen en fietsen voor mensen met een beperking. Rondom de fietsenstalling komt een groene haag. Wethouder Floor Gordon (Stadshart): “De wens voor meer en betere fietsparkeerplekken in het Stadshart Amstelveen bestaat al lang. Nu al komt één op de drie bezoekers op de fiets, maar dat kan nog meer worden. We hebben onvoldoende en lastig bereikbare stallingen, waardoor veel fietsen buiten de stallingen belanden. Door te investeren in goede fietsvoorzieningen zorgen we dat het centrum gastvrij en toegankelijk blijft voor iedereen. Zo blijven we het Stadshart verbeteren.”

Veilig en gemakkelijk

Naast de lockers bij de nieuwe fietsenstalling komt er een tweede lockerwand aan de achterzijde van de bibliotheek aan het Sandberghplein. Tegen een kleine vergoeding kunnen bezoekers tijdelijk hun accu, helm of boodschappen hierin opbergen. Wethouder Herbert Raat (Verkeer): “Met deze overdekte fietsenstalling met goede verlichting en lockers maken we het aantrekkelijker om op de fiets naar het stadscentrum te komen. We vinden het daarbij belangrijk dat bezoekers hun fiets en spullen veilig kunnen achterlaten.”

Plannen voor drie fietsenstallingen

Naast de fietsenstalling aan de Pieter Lastmanweg, zijn er mogelijkheden voor nog twee fietsenstallingen op plekken waar de meeste fietsers het Stadshart binnenkomen. In de plannen voor het nieuwe busstation onderzoekt de gemeente een fietsparkeerlocatie voor zo’n duizend fietsen, mogelijk bewaakt. Een derde fietsenstalling is gepland rond het voormalige V&D-pand aan de oostkant van het Stadshart. De gemeente kijkt ook naar het aanbieden van voorzieningen, zoals reparaties en uitleenservices van bijvoorbeeld buggy’s.

Aanpassing parkeren Pieter Lastmanweg

Om plaats te maken voor de fietsparkeerplekken, verdwijnen de huidige autoparkeerplaatsen onder de overkapping bij de Pieter Lastmanweg. Twee invalideparkeerplaatsen blijven behouden. Betaald parkeren bij de HEMA blijft mogelijk (max. 30 minuten). Op de laad- en losplekken op de Pieter Lastmanweg kan niet meer betaald geparkeerd worden. In de parkeergarage Stadsplein kunnen bezoekers de eerste 1,5 uur gratis parkeren.

Samenwerking voor betere mobiliteit

De realisatie van de nieuwe fietsenstalling is mogelijk gemaakt in samenwerking met de Fietsersbond en de Vervoerregio Amsterdam. Unibail Rodamco Westfield, eigenaar van het Rembrandthof en Binnenhof, levert een financiële bijdrage aan de lockers.

Locatie fietsenstalling Stadshart

Wilt u meer persberichten lezen? Ga naar het overzicht met persberichten.