Ondersteuning bij Einde Lening Inburgeringsplicht aanvragen

Algemeen

Als statushouder heeft u 3 jaar (bij verlenging 5 jaar of meer) de tijd om voor uw inburgering te slagen. U kunt een boete krijgen als dit niet op tijd lukt. Ook moet u de DUO-lening van maximaal € 10.000 terugbetalen. Met ELIP-begeleiding bespreekt u met de gemeente de mogelijkheden om deze situatie te voorkomen.

Dit heeft u nodig

  • Een geldig paspoort of identiteitskaart 
  • Gegevens over uw inkomen als uw inkomen hoger is dan de inkomensnorm. Welke inkomensnorm voor u geldt, hangt af van uw leeftijd en uw gezinssituatie. Kijk voor meer informatie op de pagina Inkomensnormen regelingen bij weinig geld

Dit moet u weten

U komt in aanmerking voor hulp als u:

  • Een asielstatus hebt (statushouder)
  • Voor 1 januari 2022 bent begonnen met uw inburgering
  • Ten minste 75% van uw DUO-lening hebt gebruikt
  • Een inkomen hebt dat niet hoger is dan de inkomensnorm

Wat u krijgt

Wordt uw aanvraag goedgekeurd? Dan nodigt de gemeente u uit voor een gesprek. In dit gesprek bespreken we het volgende:

  • Hoe ver u staat met inburgeren
  • Wat u wel heeft gehaald en wat nog niet
  • Wat de redenen zijn waarom het nog niet is gelukt
  • Wat nodig is om te slagen

Daarna gaat de gemeente u helpen stappen te zetten om het inburgeringsexamen te halen.

Traject op maat

Afhankelijk van uw situatie wordt een persoonlijk, op maat gemaakt ELIP-traject samengesteld. Dit traject kan bestaan uit:

  • De inzet van taallessen
  • Extra examentraining
  • Betaling van inburgeringsexamens
  • Hulp bij aanvraag ontheffing

Na uw aanvraag

De gemeente neemt binnen 8 weken na ontvangst van uw aanvraag een besluit. U ontvangt een brief waarin we u de uitkomst laten weten. 

Contact

Heeft u vragen of wilt u iemand spreken over ELIP? Neem contact op met team Inburgering via het telefoonnummer 020 540 49 11 of per e-mail  inburgering@amstelveen.nl