Ondersteuning bij Einde Lening Inburgeringsplicht aanvragen
Algemeen
Als statushouder heeft u 3 jaar (bij verlenging 5 jaar of meer) de tijd om voor uw inburgering te slagen. U kunt een boete krijgen als dit niet op tijd lukt. Ook moet u de DUO-lening van maximaal € 10.000 terugbetalen. Met ELIP-begeleiding bespreekt u met de gemeente de mogelijkheden om deze situatie te voorkomen.
Dit heeft u nodig
- Een geldig paspoort of identiteitskaart
- Gegevens over uw inkomen als uw inkomen hoger is dan de inkomensnorm. Welke inkomensnorm voor u geldt, hangt af van uw leeftijd en uw gezinssituatie. Kijk voor meer informatie op de pagina Inkomensnormen regelingen bij weinig geld
Dit moet u weten
U komt in aanmerking voor hulp als u:
- Een asielstatus hebt (statushouder)
- Voor 1 januari 2022 bent begonnen met uw inburgering
- Ten minste 75% van uw DUO-lening hebt gebruikt
- Een inkomen hebt dat niet hoger is dan de inkomensnorm
Wat u krijgt
Wordt uw aanvraag goedgekeurd? Dan nodigt de gemeente u uit voor een gesprek. In dit gesprek bespreken we het volgende:
- Hoe ver u staat met inburgeren
- Wat u wel heeft gehaald en wat nog niet
- Wat de redenen zijn waarom het nog niet is gelukt
- Wat nodig is om te slagen
Daarna gaat de gemeente u helpen stappen te zetten om het inburgeringsexamen te halen.
Traject op maat
Afhankelijk van uw situatie wordt een persoonlijk, op maat gemaakt ELIP-traject samengesteld. Dit traject kan bestaan uit:
- De inzet van taallessen
- Extra examentraining
- Betaling van inburgeringsexamens
- Hulp bij aanvraag ontheffing
Na uw aanvraag
De gemeente neemt binnen 8 weken na ontvangst van uw aanvraag een besluit. U ontvangt een brief waarin we u de uitkomst laten weten.
Contact
Heeft u vragen of wilt u iemand spreken over ELIP? Neem contact op met team Inburgering via het telefoonnummer 020 540 49 11 of per e-mail inburgering@amstelveen.nl.