Raad op de plaat Menno van Leeuwen
In de rubriek Raad op de Plaat stellen de raadsleden zich voor. Deze keer is de beurt aan VVD-raadslid Menno van Leeuwen.
Waarom heb je je gekandideerd als raadslid en waar ga jij je deze raadsperiode voor inzetten?
Op een dag maak ik behoorlijk wat kilometers lopend door onze gemeente. Met name vroeg in de ochtend. Dan zie je ongelooflijk veel van hoe de gemeente erbij ligt. Ook spreek ik veel mensen en probeer ik toegankelijk voor hen te zijn. Tijdens de verkiezingen heb ik bij ca. 1.500 woningen aangebeld en ben ik met de inwoners het gesprek aangegaan. In de gemeenteraad mis ik soms de verbinding met wat de mensen op straat echt willen en de zaken waar wij ons in de raad druk om maken. Dat zie je ook in de opkomstpercentages terug tijdens de gemeenteraadverkiezingen. Dat moet echt beter.
Wat is je favoriete bezigheid in Amstelveen?
In de tijd die overblijft naast mijn baan en het raadswerk geniet ik van mijn gezin en de hond. Ga ik graag wandelen en ben ik altijd wel bezig. Als hobby heb ik het sleutelen aan auto’s en motoren en klussen in het algemeen.
Wat lijkt of vind je het leukste aan het raadslidmaatschap?
Mijn drijfveer is om de zaken die in Amstelveen goed gaan te koesteren en daarnaast altijd te streven naar een nog hoger niveau. En ondernemende mensen vertegenwoordigen die niet met de politiek bezig zijn, maar die wel willen, dat hun belangen goed behartigd worden. Voor mij zou ik dat samenvatten als: Amstelveen behouden als een fijne plek om te wonen en werken, die groen en veilig is en financieel gezond. Als woordvoerder Verkeer en Vervoer komt daarbij een goede balans vinden tussen verkeersveiligheid aan de ene kant en bereikbaarheid aan de andere kant.
Lees meer berichten van de gemeenteraad