Rekenkamer en auditcommissie

Algemeen

De gemeenteraad heeft een rekenkamer en een auditcommissie ingesteld. Zij geven de raad gevraagd en ongevraagd advies.

Rekenkamer van Amstelveen

Elke gemeente moet een rekenkamer hebben. De rekenkamer onderzoekt of het beleid van het bestuur goed werkt, wat het kost, wat het oplevert en of het voldoet aan de regels. Ook kan de rekenkamer voorstellen doen over hoe het beter kan.  

De rekenkamer doet onafhankelijk onderzoek. Iedereen kan onderwerpen voor onderzoeken voorstellen. De rekenkamer beslist zelf wat zij onderzoekt, wanneer zij dat doet en hoe zij dat doet. De rekenkamer voert één of twee onderzoeken per jaar uit. Bekijk de eerder uitgevoerde onderzoeken van de Rekenkamer.   

Naast de onderzoeksrapporten publiceert de rekenkamer ook andere documenten, zoals het jaarverslag en protocollen. Bekijk de andere gepubliceerde documenten van de Rekenkamer.

Leden van de rekenkamer

De rekenkamer van Amstelveen bestaat uit 3 leden, onder wie de voorzitter.  

Functie binnen de rekenkamer Naam Nevenfunctie(s) 
VoorzitterFelix van Beek

Interim bestuurder/adviseur bij FBMA (ZZP), lid rekenkamer gemeente Heemskerk

Lid en plaatsvervangend voorzitter 

 Juliette Mies

 Adviseur en onderzoeker bij PBLQ

Lid en plaatsvervangend voorzitter Clemens Sengers

Senior adviseur bij Lysias advies 

De rekenkamer is onafhankelijk en werkt zelfstandig. Het is wel belangrijk dat er een goede binding is met de gemeenteraad. Daarom heeft de raad een klankbordgroep ingesteld voor de rekenkamer. Deze groep bestaat uit de raadsleden Michel Becker (voorzitter), Laura Platenkamp, Ima Stokvis, Aziza Filal, Pieter Monkelbaan en Jacqueline Solleveld (Plaatsvervangend lid).
 

De rekenkamer is bereikbaar via de griffie. U kunt mailen naar raadsgriffie@amstelveen.nl.

Auditcommissie van Amstelveen

De auditcommissie zorgt voor afstemming van verschillende vormen van controle. De commissie geeft advies aan de gemeenteraad over financieel-technische zaken. Ook overlegt zij over de keuze en aansturing van de accountant. De griffie ondersteunt de auditcommissie.

Leden van de auditcommissie

De auditcommissie bestaat uit 5 raadsleden. 

Functie binnen de auditcommissie NaamFractie

Voorzitter 

Kees Noomen 

VVD

Plaatsvervangend voorzitter

Jacqueline Solleveld

bbA

Lid 

Jochem Bart

D66

Lid 

Yasmin Alassar

PRO

Lid 

Patricia Jansen

FvD

De auditcommissie is bereikbaar via de griffie. U kunt mailen naar raadsgriffie@amstelveen.nl.